Академика Клинчени загуби с 2:3 гостуването си на ФКСБ от десетия кръг на румънската Лига 1. Асен Чандъров започна като титуляр за гостите и бе заменен в добавеното време от Донатас Казалускас. Другият българин в състава на Акдемика - Георги Пашов изгледа мача от резервната скамейка.

Едно от попаденията за ФКСБ реализира бившият голмайстор на Лудогорец Клаудиу Кешеру, който още в 3-ата минута даде преднина на домакините. Той се разписа и при победата над Динамо Букурещ преди две седмици.
Пауло Винисиус удвои аванса на ФКСБ в 10-ата минута, а в края на първата част гостите намалиха чрез Майкъл Омо.

В 67-ата минута Янис Стойка направи 3:1 и охлади амбициите на гостите. Все пак в 89-ата минута Баутиста върна едно попадение, но играчите на Акдемика нямаха нито сили, ито време за нещо повече.

След осмата си загуба от началото на сезона Аадемика Клинчени е на последното място във временното класиране с едва 2 точки, а ФКСБ е трети с 18 точки.