Отборът на Енергетик-БГУ, който е приятната изненада от началото на сезона в Беларус, изненадващо стъпи накриво у дома, завършвйки 3:3 с Витебск. В последните 4 кръга тимът от Минск записа ченири победи и делеше първото място в класирането с БАТЕ Борисов.

Енергетик изпусна трите точки дълбоко в добавеното време, когато позволи на бразилския защитник на Витебск Жулио Сезар да изравни за крайното 3:3. Почти цяло второ полувреме домакините играха с човек по-малко, след като Юдчиц бе изгонен още в 56-ата минута.

Двата отбора изиграха шеметно първо полувреме, в което паднаха пет гола.  Най-напред Кариока бе изпуснат от защитата и майсторски прокара топката между краката на вратаря Леско за 0:1.

Домакините натиснаха и направиха пълен обрат с попадения на Бакич и Умаров. Три минути преди почивката Витебск получи правото да изпълни дузпа и Николаеску изравни. Малко след това Туе отново изведе Енергетик напред в резултата, след като бе оставен непокрит в наказателното поле и засече остро центирране по земя.

Цял мач за гостите изигра Данил Чалов, който е брат на нападателя на ЦСКА Москва Фьодор Чалов.

ЕНЕРГЕТИК-БГУ МИНСК - ВИТЕБСК 3:3

Голмайстори: 0:1 Кариока (9), 1:1 Бакич (33), 2:1 Умаров (40), 2:2 Николаеску (42-дузпа), 3:2 Туе (44), 3:3 Жулио Сезар (90+5)

ЕНЕРГЕТИК-БГУ МИНСК: Леско, Мавату, Юдчиц, Мирошников, Свирепа, Бакич (77-Атеменг), Носко, Туе, Умаров (61-Мусаханян), Гирс, Шкурдюк
Треньор Владимир Белявски

ВИТЕБСК: Гущенко, Чалов, Сезар, Скитов, Назаренко, Матвеенко, Каленчук, Волков (82-Федосов, Гуренко (74-Василиев), Николаеску, Сантос (80-Ксенофонтов)