Иран затвърди класирането си за Катар 2022 след успех с 1:0 срещу ОАЕ, воден от легендарния нидерландски наставник Берт Ван Марвайк.

Нападателят на Порто Мехди Тареми вкара единствения гол в срещата в 44-тата минута, а домакините от Иран, които се класираха за финалите на световното първенство в Катар още в края януари, играха с човек по-малко почти цяло второ полувреме. Това бе така, тъй като халфът на Динамо Загреб Садех Мохарами получи втори жълт картон.

Макар и с човек повече гостите от ОАЕ не създадоха почти нищо интересно до края и ще трябва да се борят за мястото си на бараж в оставащите два кръга на квалификациите.

В класирането след Иран (22 точки) и Република Корея (20) следва ОАЕ с 9 точки, пред Ливан с 6, Ирак с 5 и Сирия с 2. Световното първенство по футбол ще се проведе в Катар през ноември и декември тази година.