Българският специалист Станимир Стоилов започна по мечтан начин кариерата си начело на националния отбор на Казахстан. Още в дебюта си той изведе бившата съветска република до успех срещу престижен съперник.

Казахите надделяха с 3:2 в гостуването на участника на Евро 2016 Унгария. Така Мъри сложи край на черната серия от 12 мача без победа на националния отбор на страната. Последната такава беше на 7 юни 2016 г. в контролата с Китай.

Възпитаниците му пък бележат три гола за първи път от близо четири години, когато победиха тоталните слабаци от Киргизстан със 7:1 в друга проверка. Следващият им мач е срещу България на 27 март.

Колкото до тази битка, момчетата на Мъри нанесоха съкрушителен удар на "маджарите" още до 10-та минута. Първо Роман Муртазаев откри в 6-та, а само четири след това младокът Бактийор Зайнутдинов удвои.

Унгарците обаче върнаха единия удар чрез звездата си Адам Салай, който намали в 21-та. Но до почивката Казахстан нанесе още един тежък удар чрез Йеркебулан Сейдиахмет в 39-та минута за 3:1. При този резултат дойде и почивката.

След нея Унгария тръгна напред в търсене поне на изравняването, но стигна само до едно попадение. То беше дело на Кристиан Немет в 68-та миута. И въпреки натиска на отбора в последните минути, ново попадение така и не падна и Станимир Стоилов дебютира с успех начело на новия си тим.