Селтик и Абърдийн не успяха да се победят и завършиха при зрелищно равенство 2:2 в двубой от осмия кръг на шотландската Премиършип.

Българският национал Димитър Митов бе на вратата на „доновете“, които продължават впечатляващата си серия без загуба. Митов блесна с поне три ключови спасявания, две от които в 13-минутното добавено време. Всичко това се случи пред очите на сър Алекс Фъргюсън, който беше на стадиона.

Головете за „детелините“ бяха изцяло японско дело. Първо Рио Хатате даде аванс на шампиона в 24-ата минута, а три по-късно Кього Фурухаши удвои аванса на домакина.

Второто полувреме мина под диктовката на Абърдийн. В 50-ата Естер Соклер намали на 1:2, а точно десет по-късно Греъм Шийни оформи крайното 2:2.

Последните 30 минути бяха доста динамични като и двата тима можеха да се доберат до пълния комплект от три точки.

Така и двата отбора остават непобедени, като са на върха в таблицата с по 22 точки. Головата разлика на "детелините" е по-добра и воденият от мениджъра Брендън Роджърс състав заема лидерската позиция до момента.