Отборът на ФК Цюрих спечили титлата на Швейцария преди няколко кръга, но не намалява темпото и в последните мачове от сезона. Снощи тимът се наложи с 2:1 при гостуването си на Санкт Гален, а един от головете отбеляза бившият бранител на ЦСКА Карол Метс.

Естонският национал откри резултата в 10-ата минута след подаване на бившия халф на Рома Анте Чорич. Това беше първо попадение за Метс с екипа на Цюрих, където премина през зимната пауза.

В 37-ата минута Жорди Куинтия успя да изравни, но малко след това Матей Маглица си вкара автогол, който костваше загубата на Санкт Гален.

Три кръга преди края на сезона ФК Цюрих води с цели 19 точки пред втория Базел, а Санкт Гален се намира на пета позиция.

Базел и Йънг Бойс ще се борят до последно за второто място, а на дъното интригата е кой измежду Сион и Люцерн ще играе бараж за оставане в Супер Лигата, след като Лозана вече е сигурен изпадащ.