Датският Мидтиланд продължава похода си в Лига Европа. Скандинавците стигнаха до третия квалификационен кръг, елиминирайки унгарския гранд Ференцварош Будапеща.

Реваншът в Дания завърши с победа 3:1 за домакините, които с общ резултат от 7:3 продължават в следващата фаза. За тях в групата не беше българският национал Божидар Краев.

Иначе още след победата с 4:2 в първия мач се знаеше, че Мидтиланд няма да има проблеми. Но за да е всичко спокойно за феновете, Густав Викхайм откри резултата в 34-та минута.

Бившият играч на ЦСКА Руи Педро изравни за Ференцварош в 64-та минута, но това беше всичко сносно за този отбор в мача. Расмус Нисен в 71-та минута върна аванса на датчаните, а Александър Сорлот оформи крайното 3:1 в 81-та минута.

Така Мидтиланд разкова именития си съперник и стигна следващото стъпало в пресявките. Там го чака носителят на Купата на Полша Арка Гдиня и Краев ще може да се възстанови и да играе в битките.