Отборът на Аякс изигра много силен двубой и спечели срещу Венло с 4:1 като гост. Амстердамци бяха господари на терена почти през цялото и заслужено се поздравиха с гръмката победа.

Тон за успеха даде Хаким Зиех в края на първото полувреме след перфектен пас от страна на Душан Тадич. Сърбинът пък сам отбеляза от дузпа за 2:0 в 49-ата минута. Резервата Клаас-Ян Хунтелаар направи резултата класически в 66-ата минута, а Давид Нереш, десет минути по-късно, отбеляза последното попадение за Аякс. В последната минута на редовното време Еверт Линтхорст вкара почетното попадение за домакините.

Пропуски за Аякс, пък направиха Кунси Промес, Лисандро Мартинес и Николас Талиефико.

Аякс е начело в класирането със седем точки от три мача, колкото има Витес и Спарта Ротердам. АЗ Алкмаар има шест, но е с мач по-малко. Венло остава с три точки в средата на класирането. В следващия кръг столичани гостуват на Спарта, докато Венло гостува на Утрехт.