Грандът Аякс наложи волята си и спечели с 2:0 като гост на закъсалия Рода в мач от 21-ия кръг на холандското първенство. Дебют за Рода с влизането си в 86-ата минута направи българинът Симеон Райков.

Аякс имаше доминация през първото полувреме, като амстердамци разчитаха предимно на опасни удари от средна дистанция към вратата на своите домакини. Те обаче не се увенчаха с успех.

Футболистите на Рода имаха по-редки възможности, но пък едно съдийско недоглеждане при явна засада можеше да доведе до гол за Рода, ако не бе разколебаването на играчите от Керкраде.

Все пак по-високата класа на Аякс си каза думата и след почивката гостите стигнаха до гол. В 53-ата минута Дейви Клаасен стреля изненадващо по диагонала и ударът му от наказателното поле намери ъгъла – 0:1.

В добавеното време на мача Амин Юнес вкара и втори гол за Аякс за 0:2.

Това се оказа и крайният резултат в мача, след който Аякс продължи да преследва лидера Фейенорд и има 49 точки, с две по-малко от първия.

Рода пък е на предпоследното място с 16 точки.