Отборът на Аякс записа трети пореден успех в Ередизие, като се наложи с класическото 3:0 над АДО Ден Хааг в двубоя от 20-ия кръг. В предишните две срещи Аякс подчини Утрех и Цволе.

Домакините имаха подчертано превъзходство, като създадоха по-чистите положения и отправиха по-опасните удари по посока на противниковата врата.

Още във втората минута Аякс имаше претенции за дузпа. Джъстин Клуиверт нахлу в наказателното поле на съперника, но падна след съприкосновение с противников играч. Съдията обаче даде знак играта да продължи.

Резултатът бе открит след 11 минути игра. Хаким Зиеш получи добро извеждащо подаване отляво от Каспер Долберг и се разписа за 1:0. Няколко минути след това удар на Долберг срещна десния стълб на вратата на Шеткус. Домакините имаха втора греда в 33-ата минута. След центриране от корнер отляво на вратата на гостите, бранителят Ник Виргевер игра с глава, а ударът му разтресе напречната греда. В 34-ата минута преднината на Аякс бе удвоена. Ласе Шьоне изпълни перфектно фаул, като насочи топката в горния десен ъгъл на Шеткус.

В 50-ата минута играчите на Аякс нацелиха и трета греда. Изстрел на Зиеш срещна напречната греда, а крайното 3:0 оформи Каспер Долберг. Това се случи в 76-ата минута след центриране от корнер отдясно на вратата на АДО Ден Хааг.

До края на срещата домакините стигнаха до още няколко добри положения, но не съумяха да реализират ново попадение.

В класирането Аякс е втори с 46 точки, а АДО Ден Хааг е 15-и със 17.