Интер Маями записа втора поредна победа от началото на сезона в МЛС, след като надделя с 3:2 у дома срещу Спортинг Канзас Сити в среща от 27-ия кръг.

„Розовите“ спечелиха без своята нова суперзвезда Лионел Меси, който е ангажиран с националния отбор на Аржентина.

В отсъствието на Меси, на сцената излезе Леонардо Кампана, който се отчете с два гола.

Срещата не тръгна добре за Интер Маями, след като Спортинг Канзас поведе в резултата още в 9-ата минута, когато точен беше Даниел Салой.

Кампана обаче изравни от дузпа в 25-ата минута, а до почивката обратът бе пълен след второ попадение на Кампана, дошло след асистенция на ДеАндре Йедлин.

След точно час игра друга от новите звезди в тима на Дейвид Бекъм – Серхио Бускетс подаде към Факундо Фариас, който направи резултата 3:1.

Гостите върнаха един гол чрез Алан Пулидо, но за повече нямаха сили.

С успеха Интер Маями събра 28 точки и е на 14-о място в Източната конференция, докато Спортинг Канзас Сити заема 12-а позиция на Запад с 32 точки в актива си.