Селтик започна да мачка сериозно Рейнджърс и през новия сезон в Шотландия. В първото Олд Фърм дерби за първенството през тази капания „детелините“ надвиха своя вечен съперник с 2:0 и то на неговия стадион.

Атмосферата на „Айброкс“ бе нажежена за гостуването на шампионите, но местните фенове отново останаха разочаровани.

След нулевото първо полувреме Том Рогич заби първия гол във вратата на Рейнджърс в 50-ата минута. Втория за крайното 0:2 реализира Муса Дембеле в 80-ата минута. Двубоят бе изгледан от 50 116 зрители.

След седмия кръг Селтик отново се откъсва, набирайки 19 точки /6 победи и 1 реми/ Рейнджърс е четвърти в класирането с 11 пункта, като пред него са Абърдийн /14/ и Сейнт Джонстън /11/ - и двата тима са с по мач по-малко.

Миналия сезон Селтик изпревари с 30 точки втория Абърдийн и с 39 третия Рейнджърс в крайното класиране.