Бразилският Палмейрас ще играе на финал на Световното клубно първенство, след като на полуфиналите победи с 2:0 Ал Ахли от Египет.

Рафаел Вейга откри резултата за отбора на Палмейрас в 39-ата минута. Той получи отличен извеждащ пас от Дуду и прати топката покрай вратата за 1:0.

Четири минути след подновяването на играта Дуду завърши по превъзходен начин самостоятелна атака, която остави безпомощен Али Лофти.

В 73-ата минута Мохамед Шариф върна един гол, но след справка с ВАР съдията Клеман Тюрпан го отмени поради засада.

Десет минути преди края интригата свърши, когато Айман Ашраф получи червен картон.

Противник на Палмейрас в битката за трофея ще бъде определен утре, когато Челси ще играе с Ал Хилал от Саудитска Арабия. На 12-и февруари са срещите за 3-о място, както и тази за титлата.