Лионел Меси вкара страхотен гол от пряк свободен удар, който обаче не се оказа достатъчен за Аржентина да надделее над Чили в първи мач за двата тима на Копа Америка.

Въпреки че има цели 34 трофея на сметката си с фланелката на Барселона, Лионел Меси все още чака първия си голям трофей с националния тим на своята страна.

ВИЖТЕ ГАЛЕРИЯ ОТ МАЧА!

Gulliver/GettyImages
60 снимки

Тазгодишното издание на Копа Америка е един от последните големи турнири за 33-годишния Меси. Преди години Аржентина претърпя истински крах на Мондиал 2014, губейки финала. Освен него, нападателят има и два загубени финала на Копа Америка.

Звездата на Барселона се разписа с изключителен удар от фал в 33-ата минута на мача с Чили. През второто полувреме тимът на Чили получи правото да изпълни дузпа, след която дойде изравнителниятгол на гостите. Емилиано Мартинес спаси удара на Артуро Видал, но при добавката Едуардо Варгас не сгреши за крайното 1:1.