Късният гол на Ървинг Лозано донесе успеха на Мексико над Перу с 1:0 в приятелска среща, която е част от подготовката на мексиканците за Световното първенство в Катар. Нападателят на Наполи се разписа в 85-та минута за победата на стадиона, който прие финала на Мондиала през 1994 година – „Роуз Боул“ в Калифорния.

Победният гол сложи край на серията от три поредни мача в контролите без вкаран гол за Мексико. Тимът помрачи и дебюта на селекционера Хуан Рейносо начело на перуанците. Дългогодишният наставник на южноамериканците Рикардо Гарека бе заменен на поста след поражението от Австралия с дузпи в плейофа за влизане на Световното първенство в Катар.

Мексико ще стартира своята кампания в група С на Мондиала с двубой срещу Полша на 22 ноември. Освен тях, в групата са още Аржентина и Саудитска Арабия. Съставът на Херардо Мартино продължава подготовката си за Световното във вторник, когато се изправя срещу Колумбия в Санта Клара, Калифорния, извън Сан Франциско.