Отборът на Колумбия победи Еквадор с минималното 1:0 в първия си мач от група В на Копа Америка. Единтственият гол на “Арена Пантанал” бе дело на Едвин Кордона, който порази вратата на Еквадор в 42-ата минута.

В първия мач от турнира домакините от Бразилия разгромиха с 3:0 Венецуела и поведоха във временното класиране в потока.

Двубоят бе доста оспорван, като и двата тима не пестиха силите си, а грубите единоборства бяха често срещано явление на терена. Развръзката настъпи в края на първото полувреме, когато Кордона се разписа след заучена комбинация в наказателното поле. Ситуацията бе прегледана с ВАР поради съмнения за засада, но попадението беше признато.

В 69-ата минута на терена за Еквадор се появи нападателят на ЦСКА Жорди Кайседо, но не успя да помогне на тима си да стигне поне до равенство.