Привърженик на Фламенго почина в резултат на победния гол на своя тим във финала за Копа Либертадорес в събота. 40-годишният Уошингтън Васконселос е получил сърдечен удар минути след втория гол на бразилския тим, който се оказа и решителен за титлата на Фламенго срещу Ривър Плейт в Лима.

Трагедията се разиграла в дома на Уошингтън, разказа член на семейството му

„Той получи съречен удар след втория гол на Фламенго. Той бе страхотен фен на тима. Може би инфарктът бе вследствие на сериозните емоции”, коментира той.

Веднага след първите признаци за инфаркт Васконселос е бил закаран в най-близката болница, но лекарите не са успели да спасят живота му.

Фламенго стигна до драматичен успех във финала за Копа Либертадорес над Ривър Плейт с 2:1, като двата гола за бразилците дойдоха в 89-ата и 90-ата минути.