Фламенго седна на трона в Южна Америка след драматична победа с 2:1 срещу Ривър Плейт. Бразилците стигнаха до успеха във финала на Копа Либертадорес пред 80 000 зрители перуанската столица Лима с късни голове. Аржентинският Ривър Плейт водеше в резултата до 89-ата минута, но допусна обрат в заключителните минути. Два гола на Габриел Барбоса (89,90+2) пратиха в екстаз 40 милиона бразилци, които чакаха този миг цели 38 години.

Фламенго стана шампион на Южна Америка за втори път след 1981 г. След мача на трибуните имаше много сълзи - едни плачеха от радост, други - от мъка.

Последва закачване на табелката с името на новия шампион, която ръководството на клуба помоли КОНМЕБОЛ да смени 48 часа по-рано, след като не им хареса как е изписано името на най-популярния клуб в Бразилия. Това, разбира се, беше направено моментално. Тя вече грее на купата, която беше в ръцете на Габигол и компания.

ФЛАМЕНГО - РИВЪР ПЛЕЙТ 2:1

Голмайстори: 0:1 Боре (14), 1:1 Габриел Барбоса (89), 2:1 Габриел Барбоса (90+2)

ФЛАМЕНГО: Диего Алвеш, Филипе Луиш, Пабло Мари, Родриго Кайо, Рафиня, Джерсон (66-Диего), Уилиан Арао (86-Витиньо), Бруно Енрике, Джордиан Де Араскаета (94-Пирис да Мота), Евертон Рибейро, Габриел Барбоса
Треньор Жорже Жесуш

РИВЪР ПЛЕЙТ: Франко Армани, Милтон Каско (77-Диас), Хавиер Пиньола, Лукас Куарта, Гонсало Монтиел, Николас Де Ла Крус, Езекиел Паласиос, Енцо Перес, Игнасио Фернандес (69-Алварес), Рафаел Боре (75-Прато), Матиас Суарес