Аякс се наложи над лидера Фейенорд с 2:1 като домакин в мач от 28-ия кръг на холандското пъренство, запазвайки шансовете си за титлата.Точни за победителите бяха полузащитникът Ласе Шьоне  и бразилският нападател Давид Кампос. Мичел Крамер пък върна едно попадение за гостите в добавените минути на срещата.

Аякс отбеляза и двата си гола през първото полувреме на срещата. Шьоне се разписа още в първата минута, а Кампос удвои в 36-ата. Двата тима се оттеглиха на полувремето при резултат 2:0.

В последните минути на двубоя Фейенорд натисна съперника, което доведе и до гола на Крамер, който се разписа в 91-ата минута. Това обаче не се оказа достатъчно за обрат и домакините от Амстердам се радваха.

Фейенорд е първи в класирането с 69 точки, но Аякс вече е само на 3 зад тима от Ротердам. Възпитаниците на Петер Бос опазиха и аванса си пред третия ПСВ Айндховен, който е с актив от 63 точки.