Химнът на Германия беше мощно освиркан по време на изпълнението му преди мач от група В на европейското първенство за младежи до 19 години, провеждащо се в Гърция. В Лариса германците се изправиха срещу тима на Испания, който се радваше на по-дружелюбно отношение от страна на местните.

Срещата, която е първа и за двата тима на първенството, завърши с победа с 3:0 за испанците.

Отборите на Холандия и Испания стартираха с победи в група Б на Европейското първенство. Холандия победи Русия с 1:0. Единственото попадение в мача реализира Пеле ван Амерсфоорт в 44-а минута.  Руският тим доигра срещата с човек по-малко, след като в 62-а минута втори жълт картон получи Александър Лихачов.

В другата среща Испания се наложи над Германия след голове на Микел Мерино в 8-а минута, Боря Майорал в 72-а от дузпа и Матиас Лейва в добавеното време на мача. Алдондо Педраса от Испания напусна играта заради червен картон в 90-а минута. /БТА