Българският футболист Живко Миланов и неговият Том Томск почти сигурно ще изпаднат от руския елит. Момчетата на Василий Баскаков претърпяха тежко крушения в първия си плейофен мач за оставане в Премиерлигата, като бяха разбити с 5:1 от финиширалия на четвърто място в Първа дивизия тим на УФА.

Миланов бе титуляр Том и остана до края на мача, но едва ли той или някой от съотборниците му ще иска да си спомня за гостуването на „Динамо“. Със сигурност не така стоят нещата за централния нападател на УФА Дмитрий Голубов, който избухна с 4 гола в срещата.

28-годишният руснак откри резултата от дузпа още в 4-ата минута, а шест по-късно удвои преднината на отбора си.

Том продължи да се движи по наклонената полоскост и в 24-ата минута отново Голубов покачи на 3:0.

Кирил Панченко намали в 56-ата, но пет по-късно героят за домакините отново бе точен в мрежата на Илие Чебано – 4:1.

Крайният резултат оформи резервата Уилиам в 83-ата минута. Бразилецът отчая румънският страж на Том с прецизен изстрел, а след това изрази бурно радостта си, заради което получи и жълт картон.