Лео Меси спаси Аржентина от загуба срещу Уругвай в контрола, играна в Тел Авив. Срещата завърши 2:2, като Меси изравни в от дузпа в добавеното време на мача.

В 34-тата минута "гаучосите" поведоха с първия си точен удар. Луис Суарес отклони едно центриране към Едисон Кавани, който отблизо откри резултата с 50-ия си гол за националния отбор. Пет минути след това гол на Дибала бе отменен заради игра с ръка.

Аржентина натисна след почивката и в 63-ата минута  Агуеро изравни, засичайки центриране от фаул на Меси за 1:1. Само пет минути по-късно Луис Суарес отново изведе Уругвай напред след добро изпълнение на пряк свободен удар. В даденото от съдията продължение на мача  Аржентина получи дузпа, която бе превърната в гол от Меси - негов 70-ти с екипа на националния отбор.