Бившият национал Димитър Макриев се разписа за важния успех на своя Неа Саламина над гранда в кипърския футбол Анортозис. Тимът на българина надделя с 2:1 над закъсалия бивш отбор на Станимир Стоилов.

Нападателят беше точен за 1:1 в 70-та минута, след като преди почивката Рубен Райо се беше разписал за Анортозис в 27-та минута. Но развръзката дойде в края.

В 80-та минута Насир Маахи донесе победата на тима си с 2:1, а Макриев участваше в атаката. Така Неа Саламина се поздрави с важните три точки и се утвърди на шестата позиция с 20 точки, с пет повече от днешния си съперник.

Иначе за българина това беше трети гол от началото на сезона и втори в рамките само на една седмица. В миналия кръг той се разписа в мрежата на Аполон Лимасол и продължава да наказва водещите отбори в кипърския футбол.