Македония започна с престижна победа 1:0 над Шотландия на старта на световните квалификации от Зона Европа в група 9.

За Македонците пълни 90 минути записа Славчо Георгиевски от Славия, докато Ванчо Траянов от Черноморец и Дарко Тасевски от Левски се появиха на терена съответно в 68-та и 83-та минута.

Единственото попадение в мача падна още в петата минута, когато Гоце Седлоски стреля от пряксвободен удар, но вратарят Крейг Гордън изби топката в страничната греда. Тя обаче попадна в Илчо Наумоски, който не сгреши на празна врата за 1:0.

Шотландците имаха претенции за дузпа в 71-та минута, когато Джеймс Макфадън падна на терена при съприкосновение с вратаря на домакините Петър Милошевски. Съдията обаче не се подведе и показа жълт картон на шотландския нападател.

В другия мач от групата Норвегия не можа да победи Исландия като домакин. Двубоят между скандинавските страни завърши 2:2.

Шефан Иверсен даваше преднина на два пъти за Норвегия, но Хейдар Хелгусон и Ейдур Гудйонсен донесоха точката за Исландия.