Бразилия успя да стигне до полуфиналите на световното първенство за младежи в Египет, след като победи на четвъртфинала Германия с 2:1 след продължения.

Бразилците играха много добре и още от първите минути на срещата се опитваха да вкарат гол, но Бундестима се бранеше добре и контраатакуваше опасно.

Точно след контраатака Германия успя да поведе в резултата в 73-та минута, когато след центриране в наказателното на Бразилия Люис Холтби засече топката с глава и я прати в мрежата на Рафаел.

Бразилия се вдигна на щурм в последните минути на мача и влезлия като резерва Майкон успя да изравни резултата в 88-та минута и да прати двубоя в продължения.

Още в първата минута на първото продължение Бразилия стигна до втори гол в срещата, а негов автор отново бе Майкон.

До края на двете продължение Германия се опита да изравни, но Рафаел се представи отлично и спаси всички удари по посока на вратата си.

Така Бразилия се класира за полуфиналите на младежкото световно първенство в Египет, където ще се изправи срещу победителя от двойката ОАЕ – Коста Рика.