Бившият играч на ЦСКА и Локомотив Пловдив Пламен Крачунов започна като титуляр в мача на своя Сандеция Нови Сонч в домакинството на бившето величие, но настоящ лидер в Полша Гурник Забже.

Тимът му допусна наивна загуба с 1:2 след пълен обрат. А родният бранител не просто започна от първата минута, но остана на терена през цялото времетраене на двубоя. Другият българин в Нови Сонч Алекс Колев не беше в групата.

Домакините от Сандеция поведоха в 30-та минута чрез Михал Питер-Бучко и всичко се развиваше по мед и масло за този отбор. Но след почивката беше допуснат наивно пълен обрат само за няколко минути.

Първо в 58-та минута Шимон Матушек изравни, а само четири по-късно Игор Ангуло отбеляза за 2:1. В последната минута на двубоя Филип Пишчек от Сандеция получи втори жълт картон и всичко приключи.

След този развой домакините останаха със 17 точки на 11-та позиция. Гурник пък се възползва от поредното равенство на Лех Познан и вече е с 26 точки на първо място, с две повече от преследвача си.