Узбекистан изхвърли Саудитска Арабия в директен сблъсък в група В на турнира за Купата на Азия, след като спечели с 3:1. Китай пък оглави класирането с пълен актив от 9 точки с третата победа днес над аутсайдера КНДР. Така Китай ще играе с Австралия на четвъртфинал, а Узбекистан с Република Корея.

Китайците, които си бяха гарантирали класирането предсрочно, стартираха мача доста настървено и още във 2-ата минута поведоха с гол на Сун Ке. До края на първата част той вкара още един гол, а капитанът Гао Лин си вкара автогол за крайния резултат 2:1 в полза на Китай. Също ранен гол постигна и Узбекистан и с попадението на Сардор Рашидов в 3-ата минута резултатът беше 1:0.

Рашидов спечели сам топката в единоборство пред наказателното поле и наказа вратаря Уалид Абдулах. В 60-ата минута саудитите изравниха благодарение гола на най-добрия им играч Мохамед Ал Салауи. Но Вохид Шодиев възстанови скоро аванса на узбеките, а Рашидов с втория си гол узакони превъзходството им./БТА