Казахстан поднесе първата изненада в пролетните квалификации за Евро 2008, след като победи Сърбия с 2:1.

Това бе първа победа за бившата съветска държава в група А, докато поражението също бе първо за Сърбия по пътя към шампионата на Стария континент.

Първото полувреме завърши без попадения, но след почивката домакините заиграха по-добре и за 14 минути стигнаха до убедителното 2:0. Точни за Казахстан бяха Кайрат Аширбеков в 47-та минута и Нурбол Жумаскалиев в 61-та.

Никола Жигич върна интригата в 68-та минута, когато намали резултата, но сърбите така и не успяха да възстановят равенството. В самия край на срещата младият нападател на сърбите Жигич получи и червен картон и напусна терена, като вероятно ще пропусне следващата квалификация на своя тим.

В сряда западната ни съседка е домакин на един от основните си конкуренти в групата – Португалия. Казахстан почива в следващия кръг.