Тимът на Фейенорд нанесе унизителна загуба на Аякс, след като в мач от 19-ия кръг на холандското първенство постигна разгром с 6:2.

Двата отбора са отявлени врагове, а днешният ден със сигурност ще остане в историята за Фейенорд.

Головото шоу започна с попадение на Аякс.

Ласе Шьоне отри резултата, но последва пълен обрат за домакините след попадения на Тоорнстра и Бергуинс. Хаким Зиех възстанови равенството, но Робин ван Перси отбеляза за 3:2 на полувремето.

Холандският нападател се разписа за втори път в 56-та минута, преди Вилхена и Аюб да докарат резултата до смазващото 6:2.

Загубата за Аякс е тревожна не само заради резултата, а и защото тимът се отдалечава от върха в класирането, където е ПСВ Айндховен.

Аякс е втори с 47 точки, а лидерът ПСВ е с 52. Съставът на Фейенорд е трети с 39 точки в актива си. /БГНЕС