Воденият от бившия треньор на ЦСКА Йоан Андоне тим на Динамо Букурещ победи Стяуа с 2:1 в дербито на Румъния.

И трите гола паднаха през първото полувреме. Стяуа откри резултата чрез Богдан Станку в 23-а минута, но Динамо обърна с два гола от дузпи. Адриан Кристя изравни от бялата точка в 31-а минута, а Мариус Никулае донесе победата за Динамо отново от 11-метров наказателен удар 4 минути по-късно.

През втората част Стяуа опита да изравни, но защитата на домакините се справи с натиска и тимът на Йоан Андоне удържа ценната победа.

И двата гранда обаче продължават да заемат непривични за тях позиции в класирането. Динамо е на 7-о място със 17 точки, докато Стяуа заема 5-о място с 18 точки. Лидер е Оцелул Галац с 25 точки след снощната победа над Глория Бистрица с 2:1.