Палмейрас е първият финалист в тазгодишното издание на турнира Копа Либертадорес. В изцяло бразилски полуфинал Палмейрас измъкна равенство 1:1 при гостуването си в Бело Оризонте на Атлетико Минейро и след 0:0 в първия мач достигна до спора за трофея по правилото за повече голове на чужд терен, което още е в сила в най-престижната клубна надпревара на Южна Америка.

Чилиецът Едуардо Варгас доближи Атлетико Минейро до финала с гол в 52-рата минута, но четвърт час по-късно Дуду възстанови равенството, което пък се оказа достатъчно на гостите от Сао Пауло за място на финала.

С класирането си за финала Палмейрас получава правото да защитава трофея, който спечели на 31 януари тази година, когато надигра Сантос с 1:0.

По-късно тази вечер ще стане ясно името и на другия финалист за Копа Либертадорес, като е възможно да видим финал между два бразилски клуба. Вторият финалист ще бъде определен между бразилския Фламенго и еквадорския Барселона Гуякил. След първия мач Фламенго води с 2:0.