Атлетико Минейро се класира за полуфиналите на Копа Либертадорес. Бразилският отбор елиминира на четвъртфиналите аржентинския гранд Ривър Плейт след победа с 3:0 на реванша.
Федерико Сарачо се отличи с два гола, а един добави бившият играч на Порто и Челси Хълк.

Атлетико Минейро продължава на полуфиналите с общ резултат от двата мача 4:0 и в спор за място на финала ще срещне актуалния носител на трофея Палмейрас, който във вторник отстрани Сао Пауло.

И третият сигурен полуфиналист също е от Бразилия. Това е грандът Фламенго, който разгроми с 5:1 на реванша от четвъртфиналите парагвайския Олимпия.

Габриел Барбоза се отличи с два гола, по веднъж се разписаха Бруно Енрике и Вилиан Аран, а Саул Салседо си вкара автогол. За Олимпия точен бе Хорхе Рекалде.

На полуфиналите Фламенго може да срещне големия съперник от Рио - Флуминензе, който в последния четвъртфинал утре излиза срещу Барселона Гуаякил. Първата среща завърши 2:2.