Холандия завърши наравно 1:1 в контролна среща с Дания броени дни преди началото на Европейското първенство.

Въпреки че двубоят се игра на „Филипс Стейдиъм” в Айндховен, „оранжевите” не можаха да победят „червения динамит”, който не се класира за шампионата на Стария континент.

В предишните си два мача от подготовката за надпреварата в Австрия и Швейцария „лалетата” победиха Украйна с 3:0 и Австрия с 4:3.

В срещата срещу Дания селекционерът Марко ван Бастен пусна като титуляри повечето от звездите си и това доведе до откриване на резултата през първата част. В 27-мата минута след бърза контра атака Рууд ван Нистелрой вкара за 1:0.

В 56-тата минута Кристиан Поулсен успя да възстанови статуквото, след като се възползва от хубав пас на Никлас Бендтнер.

До края на срещата двамата треньори извършиха много смени, играта се разпокъса и съвсем логично резултатът се запази равен.