Юношата на Левски Николай Димитров отново беше неразривна част от стартовия състав на своя Урал в първенството на Русия. Неговият тим падна с 1:4 в гостуването си на лидера Зенит в Санкт Петербург.

Гостите от Екатеринбург поведоха в резултата в началото, но после инкасираха цели четири безответни гола и нямаха отговор на надъханата игра на съперника си, логично скланяйки глава пред него.

Иначе Юри Бавин даде аванс за Урал още в 6-та минута, но само десет след това обратът вече беше пълен. Това стана след две попадения на Себастиан Дриуси в 12-та и 16-та минути на битката.

При този резултат дойде почивката, а в заключителните минути на двубоя всичко приключи като интрига. Артьом Дзюба в 78-та минута направи 3:1 след асистенция на Дриуси. Леандро Паредес в 89-та минута оформи крайното 4:1.

След тази развръзка Зенит е с пълен актив от 12 точки след четири кръга, докато Урал твърдо е окупирал последната позиция с една точка от четирите двубоя до момента.