Хартс разби с 5:1 градския си съперник Хибърниън във финала за Купата на Шотландия и за 8-и път в историята си триумфира с престижното отличие.

Сърцата започнаха силно и дръпнаха с 2:0 с попадения на Дарън Бар и Рудолф Скацел в 15-ата и 27-ата минути, докато Джеймс МакПейк върна едно попадение за Хибс в 41-ата.

Веднага след почивката обаче се реши всичко в двубоя, след като в 47-ата Даниъл Грейнджър вкара за 3:1 от дузпа, а Па Куяби от зелено-белите бе изгонен, докато в 50-ата Райън МакГоуън покачи на 4:1.

С второто си попадение във финала Скацел оформи крайното 5:1 за Хартс четвърт част преди края.

Дербито между двата тима от Единбург този път се игра на стадион Хемпдън Парк в Глазгоу, където се провеждат повечето от финалите за Купата на Шотландия.