Коста Рика изненандващо загуби от Хаити с 1:2 на турнира в зона КОНКАКАФ "Голд къп". На "Ред Бул Арена" в Харисън (САЩ) "лос тикос" отстъпиха, но въпреки това продължават напред в турнира като втори отбор в група Б.

Хаити завърши на първо място с 9 точки и също ще играе на четвъртфиналите. Въпреки че традиционно се представят добре, островитяните поставиха една от изненадите в турнира до момента, защото определено костариканците бяха фаворитът в групата.

Главно действащо лице в мача бе защитникът на Хаити Джими Алексис. Най-напред той си вкара автогол и даде преднина на Коста Рика в 14-а минута, но след това реализира победния гол за Хаити за 2:1. Другото попадение за Хаити вкара Дакенс Назон от дузпа.

В другия мач от групата отборът на Бермудските острови победи Никарагуа с 2:0. И двата отбора обаче се разделят с надпреварата и няма да участват в елиминационната фаза.