Гърция вече може да се вижда като един от финалистите на Евро 2008, след като вече има солиден аванс от пет точки на върха в класирането в група С. Южните ни съседи победиха Молдова с 2:1 и се възползваха по най-добрия начин от грешката на Турция в Босна в събота.

Настоящите европейски шампиони играха домакинството си в Крит на стадион „Панкритио”, но в никакъв случай не стигнаха лесно до успеха. Гърция поведе с гол на Ангелос Харистеас след половин час игра, но така и не успя да затвърди успеха си с второ попадение. Десет минути преди края на срещата, когато „синьо-белите” вече се виждаха победители, дойде и шокиращият гол на Виорел Фрунца.

Последва масиран натиск от страна на домакините, и в крайна сметка завърши с попадение на тяхната сметка. Едва в петата минута от даденото от рефера Ян Вегерееф продължение, Николаос Либерополус намери мрежата и направи 2:1.