След като легендата на испанския футбол Андрес Иниеста записа загуба в първия си мач в японското първенство, същата съдба сполетя друг национал на Испания от близкото минало – Фернандо Торес. Бившият играч на Атлетико Мадрид изигра 40 минути при загубата на своя Саган Тосу с 0:1 от Вегалта Сендай в 17-ия кръг на Джей-лигата.

Саган Тосу от доста време се намира в опасната зона и се надяваше, че 34-годишният Торес ще бъде отговорът на техните нужди. Нищо подобно обаче не се получи и тимът записа четвърти пореден мач без победа.

Изостаналият с подготовката Ел Ниньо се появи на терена в 50-ата минута, като замени 19-годишният нападател Киосуке Тагава. По това време резултатът все още сочеше нулево реми.

Сендай нанесе своя удар в 88-ата минута, когато Рио Жермен асистира към Такума Нишимура и последният вкара победното попадение.

Саган Тосу заема препдпоследното 17-о място във временното класиране с едва 14 точки, на 3 зад първия тим над чертата – Ве-Фарен Нагасаки.