Андрес Иниеста започна своето приключение с японския футбол с тежка загуба на неговия Висел Кобе, който отстъпи с 0:3 от Шонан Белмаре.

Иниеста игра само 35 минути, като се появи на терена в 58-та минута. Той бе бурно аплодиран от японските фенове.

На трибуните бе пълно с привърженици, които развяваха испанското знаме в чест на Иниеста.

Всеки път, когато Иниеста докоснеше топката предизвикваше невероятна емоция сред зрителите на „Кобе Универсиада Мемориал Стейдиъм“.

С това поражение Висел Кобе сложи край на серията от три поредни победи, в която се намираше.

Андрес Иниеста

източник: БГНЕС

Сака откри резултата за гостите още в 10-та минута, а Саито удвои преднината им в 48-та минута. Третото попадение за Шонан отбеляза Кикучи в 67-та минута.

Кобе е на шесто място във временното класиране преди изиграването на останалите мачове от 17-ия кръг на японския шампионат. Висел Кобе пропусна възможността да се приближи до челниците в първенството.