Националният отбор на Гибралтар се наложи с  1:0 над Малта в контролна среща в Португалия и спечели първа  победа в историята си, след като федерацията стана официално  член на УЕФА.

Пиринейците, които са част от политическата структура на  Великобритания, са играли пет мача от месец май 2013 година  насам, но до момента нямаха победа.

Попадението на Кайл Касиаро  в 66-та минута обаче ще остане в историята на Гибралтар като  първото за пълен успех, след като националният тим на страната  имаше две равенства и две загуби.

Гибралтарската футболна асоциация (ГФА) беше приета в УЕФА след близо 120 години от създаването си. Проблем беше диспутът с  Испания, която не признаваше сувернитета на страната./БТА