Българският национал Георги Костадинов изигра цял мач за своя Арсенал Тула. Халфът се представи силно в битката срещу Оренбург у дома, но така и не успя да помогне на тима си да стигне до успеха и всичко завърши наравно - 2:2.

А домакниите само могат да съжаляват за тази развръзка, защото повеждаха на два пъти, но така и не съумяваха да удържат аванса си. Първо Резюан Мирзов откри за тима от Тула в 42-та минута, при който резултат дойде и почивката. Но след час игра Сергей Терехов изравни.

Това равенство не се задържа дълго, защото само три минути след тази развръзка Лука Джорджевич отново изведе Арсенал напред в резултата и феновете се надяваха, че този път преднината на любимия им тим ще се задържи до края. Но не би.

Денис Попович изравни за Оренбург в 76-та минута и този резултат се оказа и краен. След тази развръзка Костадинов и компания са на 10-а позиция с 14 точки, а съперникът им има с две повече на осмата позиция и диша малко по-леко в битката за оцеляване.