Българският национал Георги Костадинов записа пълни 90 минути за своя Арсенал Тула при домакинската загуба с 0:1 от Рубин в среща от 22-рия кръг на Премиер лига. Полузащитникът се размина на косъм с попадението, след като вратарят на съперника отрази изстрелът му.

В последните 35 минути гостите играха с човек по-малко, след като Денис Макаров получи втори жълт картон и бе принуден да напусне терена преждевременно.

В крайна сметка, гостите удържаха победата, дошла след попадение на Зурико Давиташвили точно преди почивката. Така новият треньор на Рубин, Леонид Слуцкий записа дебютен успех начело на тима.

Още в 8-ата минута Костадинов отправи опасен изстрел, но Юрий Дюпин отрази. В края на първата част Давиташвили излезе сам срещу вратаря и го преодоля.

През втората част Макаров бе изгонен след втори жълт картон, но дори численото предимство не помогна на Арсенал да стигне до възстановяване на равенството.

Така Казан излезе от зоната на изпадащите и вече има 23 точки, а Арсенал остава в средата на таблицата с 28 пункта.