Българският национал Георги Костадинов блесна с изявите си в първенството на Израел за своя Макаби Хайфа. Той се разписа при домакинската победа над Апоел Ранаана с 4:2.

Полузащитникът започна като титуляр и престоя на терена през всичките 90 минути. Той се разписа в 48-та минута, като направи резултата 3:0 и на практика сложи точка на интригата.

Преди това Омри Бен Хамуш беше открил в 25-та минута, а Синтаеху Салалич удвои в 34-та. Никита Рукавица направи дори 4:0 в 73-та минута и след това попадение играчите на Макаби спряха да играят.

Това можеше да им изиграе лоша шега, защото в последните минути гостите от Апоел Ранаана върнаха две попадения, но в крайна сметка нямаха повече време, за да търсят поне частичен обрат.

След този развой Макаби Хайфа заема четвъртото място с 6 точки от 4 кръга. Апоел Ранаана остава предпоследен и има само една точка в актива си.