В мач от група А на турнира за Купата на Африканските Нации Гана победи с 1:0 Намибия и по този начин „черните звезди” се нуждаят само от равенство в последния мач, за да се класират за 1/4-финалите, като това може да стане факт дори и при загуба на домакините.

Домакините имаха надмощие през целия мач, но реализираха само един единствен гол от създадените многобройни положения пред вратата на Намибия.

В 41-та минута Микел Есиен подаде на Куинси Абейе, който намери непокрит в наказателното поле на Намибия Джуниър Агого и нападателят на Гана отбеляза единственото попадение в срещата.

През второто полувреме футболистите на Намибия се опитаха да изравнят, но защитниците на Гана се представиха много умело и запазиха вратата си суха.

В класирането Гана е начело с 6 точки, Гвинея с 3, Мароко 3 и Намибия 0 точки.

В последните два мача в групата Гана играе с Мароко, а Гвинея с Намибия.