Франция детронира европейския шампион Нидерландия след победа с 1:0 на четвъртфиналите от Евро 2022 в Англия. Скъпоценния гол вкара Ев Перисе от дузпа в продълженията на мача. За място на финала Франция ще се изправи срещу Германия.

Радостта на французойките бе огромна, тъй като в  последните си три участия на европейски първенства отборът неизменно отпадаше на четвъртфиналите. Голям мач направи вратарката на Нидерландия - Дафне ван Домселаар. Тя бе подложена на истински обстрел - французойките отправиха 33 удара, от които 13 точни. 22-годишната футболистка обаче се справи блестящо и се предаде само при удара от бялата точка в 102-ата минута.

Франция Нидерландия женски футбол Евро 2022

източник: Gulliver/GettyImages

В първия полуфинал на 26 юли домакинът Англия посреща Швеция в Шефилд, а ден по-късно Франция ще спори с осемкратния шампион Германия в Милтън Кийнс.