Испания ще играе на четвъртфиналите с домакина на Европейското първенство за жени Англия, след като победи с 1:0 Дания и си гарантира второто място в група B.

След като победиха Финландия в първия си мач, равенството беше всичко, от което Испания се нуждаеше, за да подпечата мястото си в последните осем след победителя в групата Германия, но късен удар с глава на Марта Кардона донесе победата.

Испания се класира за трети пореден път на четвъртфиналите, където ще срещнат домакина Англия. Мачът е в сряда и ще се играе в Брайтън.

Германия се наложи с класическото 3:0 над Финландия с голове на София Клайнхерн, Александра Поп и Никол Аньоми. По този начин Бундестима завърши на първо място в групата с пълен актив от точки и голова разлика 9:0. Единствено Англия записа по-впечатляващи резултати - три победи, 14 вкарани гола и нито едно допуснато попадение.