ФК Копенхаген загуби последната си контрола преди мача с Лудогорец от шестнадесетинафиналите на Лига Европа. Датчаните загубиха с 0:2 от Розенборг.

И двете попадения в срещата паднаха през първата част. След осем минути игра резултатът бе открит. След хубава многоходова атака Мушага Бакенга се отчете с хубав завършващ удар и откри за 1:0.

След инкасираното попадение добри положения се разкриха и пред съперника на българския първенец във втория по престиж турнир на Стария континент. Ситуации имаха Расмус Фалк и Андреас Корнелиус, но двамата не съумяха да се разпишат. Това стори на Петер Анкерсен, който увеличи аванса на Розенборг в самия край на първата част. Той бе точен за 2:0 в 45-ата минута.

През втората част наставникът на Копенхаген Столе Солбакен направи много смени, а до нови попадения не се стигна. Една от интересните ситуации през вторите 45 минути бе дело Анкерсен. Той стреля от фаул от хубава позиция, но не успя да запише още едно попадение на сметката си.

Двубоят между Лудогорец и ФК Копенхаген е в четвъртък, 16 февруари, от 20.00 часа.