В контролна среща, която се игра в английската столица Лондон на стадион „Лофтъс Роуд” съперникът на България в световните квалификации Ейре направи равенство 1:1 срещу Нигерия.

Добрата новина за националния селекционер на Ейре Джовани Трапатони е, че Шей Гивън се възстанови от травмата, която имаше и дори започна като титуляр в проверката.

Мачът започна равностойно, като първото положение се откри пред Уче, но Гивън се намеси, след което Роби Кийн пропиля шанс да се разпише от изгодна позиция.

„Супер орлите” поведоха в резултата в 31-та минута, когато след грешка в отбраната на Ейре топката попадна в Енерамо и той простреля Гивън.

Все пак воденият от Джовани Трапатони отбор успя бързо да изравни, като в 38-та минута Андрюс намери Роби Кийн на празна врата и звездата на „детелините” вкара за 1:1.

През второто полувреме мачът се накъса заради многобройните смени, които извършиха двамата треньори.

Трапатони започна със следния състав: Гивън, Фоли, Дън, Сейнт Леджър, Нолън, Лоурънс, Милър, Андрюс, Дъф, Бест и Кийн.

През второто полувреме в игра влязоха Хънт, МакГийди, МакШейн, Лонг, Уилън и Уестууд.