Минорна вечер имаха българските футболисти на Етникос Ахнас. Борислав Стойчев и Филип Филипов започнаха като титуляри за тима си в гостуването на Ермис Арадипу от 5-ия кръг на първенството на Кипър, но трябваше да се примирят със загубата.

Двамата родни футболисти престояха по 90 минути на терена при поражението с 0:2 от пряк конкурент за оцеляване. Така Ахнас продължава да е на последното място в класирането и да го чакат тежки моменти занапред.

Португалецът Чина откри за Ермис в 65-та минута, а в продължението на двубоя Иносент Емегара отбеляза и второ попадение за домакините, с което бяха подпечатани важните три точки в пряката битка на дъното.

След този развой съставът на Стойчев и Филипов е на последното място със само три точки от пет мача. За Ермис пък това беше първи успех и първи спечелени точки от началото на сезона.