В последната контролна среща преди началото на Европейското първенство Полша не успя да победи Дания и двата отбора завършиха 1:1.

В 29-та минута Кжиновек, Йоп и Василевски не се разбраха при разиграването на топката и тя бе открадната от Йоргенсен, който подаде на Вингаард, който с хубав удар простреля Артур Боруц и даде гол преднина на Дания.

„Дружина полска” веднага се опита да изравни резултата, но датската защита бе подредена много добре и не позволяваше на нападателите на Полша да създават опасни положения пред Сьоренсен.

Все пак в 43-та минута Левандовски подаде на Зуравски, който продължи топката към Смоларек, а той намери Кжиновек, който с удар от десетина метра успя да изравни резултата.

В началото на второто полувреме датчаните имаха своите възможности да стигнат до втори гол в мача, а в края на срещата две възможности се откриха пред Смоларек, но той така и не успя да отбележи победното попадение в двубоя.